Kategorie
Bestsellery

Dzięki frezarce CNC oszczędzisz czas i pieniądze! Diolut przedstawi Ci zależności

Frezarka CNC to wszechstronna maszyna, która pozwala na kształtowanie wszelkiego rodzaju rowków, płaszczyzn czy uzębień. Umożliwia ona również obróbkę całych narzędzi i przyrządów, co czyni ją wyjątkowym sprzętem wielofunkcyjnym. Frezarka CNC przeznaczona jest praktycznie dla wszystkich przedsiębiorców: stolarzy, producentów okien, mebli tapicerowanych, a także dla agencji reklamowych (produkcja reklam, wycinanie w plexi, HPL, PCV, grawerowanie). Dzięki tej maszynie oszczędzisz mnóstwo czasu, bowiem w błyskawicznym tempie obrabia materiał według ustalonego programowania – prędkością wyprzedza kilku pracowników, a detale przez nią stworzone nie wymagają dodatkowego wykańczania. Frezarka CNC doskonale sprawdza się podczas tworzenia części zamiennych, minimalizując ryzyko nadprodukcji wadliwych detali – przez co oszczędza się pieniądze i materiał. Jako eksperci w kwestii maszyn, chętnie przybliżymy wszystkim zainteresowanym czym cechują się oferowane przez nas sprzęty.

Trójosiowa czy czteroosiowa? Którą frezarkę CNC wybrać?

Najpopularniejszą wersją opisywanej przez nas maszyny jest wersja 3-osiowa. W obróbce trójosiowej obrabiany przedmiot pozostawiony jest w bezruchu, natomiast narzędzie tnące porusza się wzdłuż osi X, Y i Z w celu frezowania danej części. Schemat poruszania się ostrzy jest następujący:

  • X – lewo/prawo

  • Y – przód/tył

  • Z – góra/dół

3-osiową frezarkę CNC używa się głównie do cięcia płaskiego oraz produkcji dwuwymiarowych części. Materiały, które może obsługiwać ten rodzaj cesarki to: metal, tworzywa sztuczne, drewno, materiały kompozytowe. Jest ona szeroko stosowana podczas produkcji mebli, w rzeźbieniu znaków czy obróbce metali. W Diolut posiadamy tropowe modele maszyn 3-osiowych.

Frezarka CNC czteroosiowa określana jest mianem ulepszonej wersji trójosiówki. Prócz osi X, Y i Z, posiada również oś A, obracającą się wokół osi Y, jednak można ją przesunąć; niezależnie od tego, czy wyrównuje się oś X czy Y, zawsze będzie to oś A. Dodatkowa oś umożliwia przetwarzanie materiałów pod wieloma kątami i aż trzema płaszczyznami materiału. Frezarka o czterech osiach pozwala na realizację trójwymiarowych produktów takich jak posągi czy wykonywać niektóre prace nawet z rzeźbieniem, samolotów! Maszyna znajduje swoje zastosowanie w formowaniu, obróbce 3D oraz wielu innych gałęziach przemysłu. Nie ma więc konkretnej odpowiedzi na to, którą frezarkę wybrać – najlepiej kierować się przede wszystkim osobistymi wymogami.

Wybierz swoją maszynę, a my wyślemy ją w 24h!

Dbając o satysfakcję i zadowolenie naszych Klientów, staramy się by nasze produkty docierały do Państwa jak najszybciej. Standardowy czas wysyłki to 24h – cenimy czas Klientów i chcemy, by prędko otrzymali swoje wyjątkowe zamówienie. Aby zobaczyć, jak konkretnie działa dany model frezarki CNC, po kliknięciu w wybrany produkt zobaczysz jego opis i dołączony klip filmowy. Mamy nadzieję, że pomoże to w podjęciu decyzji – w razie jakichkolwiek pytań czekamy na kontakt. Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie pytania!