Kategorie
Bestsellery

Żadne wyładowanie nie będzie Ci straszne, dzięki macie ESD! Specyfika produktu oferowanego przez Diolut

Mata antystatyczna jest produktem wykonanym z gumy mającej zdolności do przewodzenia ładunków elektrostatycznych – jej głównym zadaniem jest zmniejszać lub neutralizować ładunki elektrostatyczne, które gromadzi powierzchnia. Najczęściej stosuje się ją w miejscach pracy o wysokim natężeniu prądu; zabezpiecza ona pracownika przed poniesieniem ewentualnych szkód, jakie nieść mogą wyładowania elektrostatyczne. Mata ESD to jeden ze sposobów zabezpieczenia miejsca pracy, który dodatkowo może pozytywnie wpłynąć na jej użytkowników – w związku z tym, że jest ona wykonana z gumy, przez odpowiednią amortyzację minimalizuje skutki zbyt długiego stania w miejscu, przez co finalnie przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia u osób obsługujących dane stanowisko. W Diolut posiadamy kilka formatów mat, również do zastosowania na stołach!

Człowiek – główne źródło wyładowań elektrostatycznych. O tym, dlaczego lepiej zapobiegać, niż leczyć

W niektórych pracach mata antystatyczna to wymóg. Napięcie zależne jest często od wilgotności powietrza oraz materiału pokrywającego podłogę, tymczasem człowiek jest jednym z podstawowych źródeł wyładowań elektrostatycznych. Choć na ogół nie jesteśmy nawet w stanie dostrzec wyładowań poniżej 3 kV, nie zmienia faktu, iż w ogóle ich nie ma. Ludzie dostrzegają wyładowania elektrostatyczne powyżej 5 kV – objawiają się one poprzez charakterystyczną iskrę. Niezależnie od tego, czy pracujesz na stojąco lub siedząco, mata ESD jest rozwiązaniem, które uchronić może przed wypadkiem. Tego rodzaju maty znakomicie sprawdzą się w miejscach użyteczności publicznej, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością osób. Do takich przestrzeni zalicza się:

  • tunele wentylacyjne i powietrzne;

  • sale operacyjne;

  • zakłady pracy przemysłu zbrojeniowego;

  • przegrody spawalnicze.

W Diolut wszystkie nasze maty spełniają normy IEC61340-2-3 w zakresie rezystancji. Są odporne na wysokie temperatury, ścieranie czy roztopioną cynę lutowniczą. Staramy się by nasze produkty były synonimem określenia „doskonała jakość”, przez co stale powiększamy swoją ofertę o nowe modele.

Dlaczego warto stosować maty ESD od firmy Diolut? Nasi eksperci wyjaśniają!

Ładunki elektryczne mogą prowadzić do powstawania groźnych, nieprzyjemnych wstrząsów. Najbardziej narażeni na wypadek są ludzie posiadający w swoim ciele niezbędne przyrządy do życia – jak na przykład rozruszniki w sercu, które pod wpływem wyładowań mogą nie pracować tak, jak w rzeczywistości powinny. Dodatkowo zniszczyć one mogą także elementy urządzeń elektronicznych, które później wymagać będą wymiany. Mata ESD firmy Diolut to przedmiot certyfikowany, o właściwym działaniu zabezpieczającym. Cena naszych produktów jest bardzo atrakcyjna, a ilość wariantów do wyboru z pewnością zaskakuje niejednego odwiedzającego naszą stronę internetową. W przypadku pytań służymy profesjonalną pomocą, a jeżeli zamówisz u nas jakikolwiek produkt – wyślemy go w przeciągu 24h.