Kategorie
Bestsellery

Plotery CO2 z AliExpress vs. Plotery CO2 od Polskich Dostawców: Rzeczywista Oszczędność czy Ukryte Koszty?

Ploter CO2 przygotowany do prezentacji dla klienta

Zakup plotera CO2 z AliExpress lub bezpośrednio z Chin wydaje się atrakcyjny ze względu na jego niższą cenę. Warto jednak zastanowić się, czy są jakieś ukryte koszty, o których powinniśmy wiedzieć? Zanim zdecydujesz się na laser CO2 z Chin, rozważ wszystkie aspekty, jakie niesie ta decyzja.

Montaż, Kalibracja, przygotowanie lasera CO2 do pracy

Kupując laser CO2 z AliExpress, stajesz przed wyzwaniem samodzielnego montażu, kalibracji i ewentualnego serwisowania urządzenia. Jeśli nie posiadasz odpowiednich umiejętności technicznych, szybko możesz znaleźć się w sytuacji, gdzie oszczędności z zakupu zamienią się w dodatkowe koszty związane z naprawami czy koniecznością ponownej regulacji plotera.

Podstawą przed dostarczeniem do klienta jest sprawdzenie oraz kalibracja urządzenia. Nawet w naszym magazynie zdarza się, że po transporcie z Chin pojedyncze maszyny muszą od razu trafić na serwis, z różnych powodów. Najczęściej są to braki w wyposażeniu, uszkodzenia, problemy z uruchomieniem. Po sprawdzeniu, laser CO2 jest kalibrowany, tak, żeby jego nowy użytkownik mógł od razu pracować. Kalibracja luster to precyzyjne zadanie. Chińscy producenci obiecują kalibrację maszyny i niejednokrotnie danego słowa dotrzymują, ale często zdarza się, że w czasie długiej podróży lustra się rozkalibrują. Możesz trafić gorzej i lustra w ogóle nie będą przygotowane albo otrzymasz wybrakowany lub uszkodzony ploter CO2. Brak kontroli jakości oraz długa droga transportowa mogą skutkować otrzymaniem urządzenia, które jest już uszkodzone i nie nadaje się do użytku.

Mała rzecz a ważna – instrukcja obsługi

Według legend, nikt instrukcji obsługi nie czyta, ale te od laserów CO2 naprawdę mogą się przydać. Do naszych laserów dodajemy instrukcję w języku polskim. Napisaliśmy je sami, bazując na naszym doświadczeniu, a szczególną uwagę przykładając do kwestii bezpieczeństwa. Urządzenia prosto od chińskiego producenta, jeżeli w ogóle mają instrukcję, to w języku angielskim, dostosowaną do rynków wschodnich.

Standardy bezpieczeństwa i normy Europejskie a Chińskie

W Europie mamy inne regulacje dotyczące bezpieczeństwa w trakcie korzystania z takich urządzeń. Dostaniesz okulary ochronne gratis? To świetnie! Najprawdopodobniej nie mają one jednak oznaczenia CE, dopuszczonego w Europie (najczęściej są dopuszczone do użytku w Chinach i Stanach Zjednoczonych). Czy one działają? Oczywiście, że w pewnym stopniu tak! Ale wyobraź sobie sytuację, w której pracownik zażąda odszkodowania ze względu na uszkodzenie wzroku przy pracy z laserem. Brak norm zgodnych z prawami Unii Europejskiej wydaje się mocnym argumentem przeciw pracodawcy.

Niespodziewane koszta i ryzyko importu.

Jeśli sprowadzasz maszynę prosto z Chin, musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami celnymi (im droższa maszyna, tym większe koszty). Wszystkie opłaty celne czy przestoje w portach, polskie firmy biorą na siebie.

Kolejna kwestia, ryzyko niedostarczenia towaru. To chyba najgorsza rzecz, która może się przytrafić. Czy się zdarza? Oczywiście. Nie tak często jak usterki czy braki, ale nierzadko takie sytuacje mają miejsce. Najczęściej w sytuacji, kiedy kupujesz bezpośrednio od producenta i czekasz na urządzenie z Chin. Wybór niesprawdzonego sprzedawcy czasami kończy się utratą pieniędzy. Kontakt się urywa, pieniądze znikają. Trzeba być ostrożnym i dobrze wybrać kontrahenta (który raczej nie chce sprzedać jednej sztuki Lasera CO2, tylko cały kontener laserów). Zatopienie, kradzież, atak piratów 😉 czy uszkodzenie kontenerowca – nam się jeszcze nie zdarzyło, ale to realne ryzyko, które trzeba wziąć pod uwagę.

Nierzadko słyszymy o przypadkach źle wystawionych Faktur VAT od chińskich sprzedawców, które nie spełniają norm naszego prawa. Kupując sprzęty na firmę, FV jest niezbędna, a w dokumentach wszystko musi się zgadzać.

Testy, prezentacje i szkolenia. Cenna wartość w cenie lasera.

W naszym magazynie dostępne mamy wszystkie urządzenia laserowe, które są wystawione do sprzedaży. Bez problemu można umówić się na testy czy prezentację. Jest możliwość podesłania własnych materiałów do testów, żeby otrzymać je z jak najlepszym efektem finalnym uzyskanym na konkretnej maszynie. Można uzyskać poradę, która opcja będzie najbardziej korzystna w stosunku jakości do ceny. I to wszystko za darmo, bez zobowiązań, w miłym towarzystwie.

Szkolenia na zakupionym ploterze CO2 są u nas w cenie urządzenia (te wykonywane w naszej siedzibie lub zdalne). Z doświadczenia wiemy, że zdalne szkolenie z obsługi sprawdza się naprawdę dobrze. Pracujemy na naszych maszynach na co dzień i wiemy, co oferujemy. Zawsze jesteśmy dostępni dla naszych klientów. Wsparcie techniczne prowadzimy na najwyższym poziomie.

Serwis i wsparcie techniczne: kluczowe elementy po zakupie plotera CO2

Załóżmy, że jednak kupiliśmy samodzielnie wymarzony laser CO2 w Chinach. Dotarł cały i o dziwo skalibrowany. Zaczyna pracować i… coś się psuje. Gwarancja? Niby jest, ale jak wygląda naprawa pogwarancyjna? Być może dostaniesz część, która się uszkodziła i sam ją wymienisz. Jeśli nie, będziesz musiał wysłać element do ekspertyzy (np. tubę laserową). Nim porozumiesz się z chińskim sprzedawcą i załatwisz sprawę, minie kilka tygodni, a może i miesięcy. Nie ma też żadnej gwarancji, że sprawa zakończy się pomyślnie. Stać Cię na taki przestój? Polskie firmy mają serwisantów na miejscu. Jeśli jesteśmy w stanie pomóc zdalnie, robimy to natychmiast, w innym wypadku potrzebujemy kilka dni.

 

Toplaser serwis laserów CO2

Podsumowując – Bezpieczeństwo i Pewny Wybór

Podczas gdy zakup plotera CO2 bezpośrednio z Chin może wydawać się tańszy, musisz być gotowy na potencjalne problemy. Wybierając produkt od sprawdzonego polskiego dostawcy, inwestujesz nie tylko w urządzenie, ale także w pewność i bezpieczeństwo swojej inwestycji.

Wybierając ploter laserowy CO2 od zaufanego dostawcy w Polsce, masz pewność, że urządzenie zostało dokładnie sprawdzone przed wysyłką. Mając świadomość ryzyka związanego z transportem, podejmujemy dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić, że otrzymasz sprzęt w nienaruszonym stanie. Dodatkowo, w razie jakichkolwiek problemów, możesz liczyć na szybki serwis i wsparcie techniczne na miejscu. Wiedzą nt. technologii i naszym doświadczeniem dzielimy się z klientami za darmo. 

Pamiętaj, że wybierając laser CO2, decydujesz o jakości swojej pracy i bezpieczeństwie swojego biznesu. Plotery CO2 z Chin mogą wydawać się atrakcyjną opcją cenową, ale to, co oszczędzisz na początku, możesz stracić w przyszłości na dodatkowe koszty i zmartwienia. Wybierając zaufanego polskiego dostawcę, inwestujesz w sprawdzone rozwiązanie, które zapewni Ci spokój umysłu i wsparcie, na które zasługujesz. Warto mieć świadomość ewentualnych zagrożeń i podejmować ryzyko, wiedząc co może się wydarzyć. Oczywiście, wiemy, że chińscy producenci sprzedają ze swoich magazynów z Europy (Czechy, Niemcy i inne), ale to zmienia tylko czas oczekiwania na sprzęt. Nie uważamy, żeby zakup urządzeń laserowych bezpośrednio w Chinach były złym pomysłem. Uważamy, że trzeba znać ryzyko i mieć na tyle dużo możliwości aby się z nim zmierzyć.

Nasza marka Toplaser ma dobrze rozwinięty dział serwisu laserów. Zerknij i skontaktuj się, jeśli potrzebujesz rady: https://toplaser.pl/serwis-6

Zainwestuj w jakość, bezpieczeństwo i pełne wsparcie techniczne. Wybierz solidnego dostawcę, który zadba o Twoje potrzeby biznesowe.

A jeśli chcesz przejrzeć plotery laserowe CO2 zapraszamy Cię tutaj: https://diolut.pl/ploter-plotery-laserowe-co2-c-785_775.html