Kategorie
Bestsellery

Cyna i zwykły topnik to za mało? Odpowiednia kalafonia do lutowania rozwiąże Twoje problemy!

Nieprzewidywalna, zmienna pogoda odstrasza niektórych przed instalacją ogniw słonecznych. Dni, w których niebo jest idealnie przejrzyste, niestety nie są regułą w naszej szerokości geograficznej. Jednak obawy o całkowite odcięcie energii i zaprzestanie pracy paneli fotowoltaicznych są już dawno nieaktualne. W PSM Solar wykorzystujemy rozwiązania, które w dużym stopniu uniezależniają pracę mini-elektrowni od czynników otoczenia.

Maksymalną efektywność instalacji fotowoltaicznej gwarantuje wykorzystanie mikroinwerterów

Technologie, które w obecnym momencie należy uznać, za mocno przestarzałe, były niezwykle wrażliwe na wszelkie zakłócenia. Nie tylko chmury zasłaniające słońce, ale też śnieg, opadające liście czy brud z kominów i samochodowych spalin. Wynikało to z szeregowego podłączenia paneli fotowoltaicznych do centralnego inwertera. Wystarczy, że jeden z wielu modułów miał problem z poprawnym działaniem, a moc całej instalacji „wyrównywała” się do jego poziomu efektywności. Teraz panele fotowoltaiczne pracują niezależnie od siebie. To możliwe dzięki mikroinwerterom zmieniającym wytwarzany przez ogniwa prąd stały na prąd zmienny bezpośrednio przy panelach. Duże znaczenie dla efektywności takiego układu mają też mniejsze odległości pomiędzy modułami. A to nie koniec ich zalet.

W rozbudowanych instalacjach każdy panel fotowoltaiczny powinien funkcjonować niezależnie

Ewentualne usterki i problemy są znacznie łatwiejsze do zlokalizowania. W firmie PSM Solar stosujemy specjalne elementy, pozwalające monitorować stan instalacji fotowoltaicznej. Wszelkie naprawy w ramach gwarancji wykonujemy szybko i sprawnie. Do tego panele z mikroinwerterami są znacznie bardziej bezpieczne od wcześniejszych technologii. Niskie, całkowicie bezpieczne dla ludzi napięcie stałe (rzędu 40 V), redukuje do zera ryzyko powstania tzw. łuku elektrycznego, który mógłby spowodować pożar. Z kolei w tzw. systemach stringowych napięcie dochodziło nawet do 1000 V. Ponadto nowoczesne panele fotowoltaiczne można łączyć praktycznie dowolnie – jedna instalacja może składać się z ogniw o różnej mocy, ustawionych w innym kierunku. Na wypadek ewentualnych wątpliwości, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami PSM Solar.