Kategorie
Bestsellery

Gdzie kłaść maty antystatyczne na stanowisku pracy? Wszędzie tam, gdzie mogą wystąpić wyładowania!

Elektryka prąd nie tyka – zapewne wiele osób zetknęło się z tym przysłowiem. Niestety fachowcy zajmujący się urządzeniami elektrycznymi nie mają żadnego immunitetu. Również muszą starannie przestrzegać wszystkich procedur oraz zasad bezpieczeństwa. O konieczności stosowania mat ESD raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Pytanie brzmi: w których miejscach należy je rozłożyć? Spieszymy z odpowiedzią!

Neutralizacja ładunków elektrostatycznych gwarantuje bezpieczeństwo Tobie i serwisowanym urządzeniom

W sklepie Diolut mamy całe mnóstwo akcesoriów, przydatnych lub wręcz niezbędnych do codziennej pracy w serwisie elektroniki. Płaty z materiałów o wysokim współczynniku antystatyczności zdecydowanie należą do drugiej z wymienionych kategorii. Odpowiednio dobrana, umieszczona we właściwych punktach pracowni mata ESD zapobiega wyładowaniom, które mogłyby uszkodzić sprzęt, spowodować pożar lub bezpośrednio zagrozić zdrowiu i życiu. Takie zabezpieczenie powinno znaleźć się w każdym miejscu, gdzie może wystąpić takie zjawisko. Warto zwrócić uwagę na maty antystatyczne wyróżniające się dodatkowymi właściwościami, na przykład odpornością na wysokie temperatury, zwiększoną przyczepność albo strukturę zapobiegającą przemęczeniu nóg.

Wysokiej jakości mata ESD powinna trafić nie tylko na stanowisko robocze, ale też na podłogę

Istotne mogą się okazać także dodatkowe akcesoria, dołączane bezpłatnie lub tworzące pakiety tańsze niż suma zamawianych osobno produktów. Asortyment Diolut zawiera kilka tego rodzaju pozycji. Można u nas zamówić trwałą, niezawodną matę ESD w komplecie z przewodem uziemiającym, zestawem narzędzi albo organizerami. Systematycznie poszerzamy sklepową ofertę, dlatego zachęcamy do regularnych odwiedzin! Zapraszamy też do składania zamówień, a w przypadku produktów aktualnie niedostępnych – do kontaktu w dowolnie wybranej formie. Znajdziemy pełnowartościową alternatywę lub poinformujemy o spodziewanym terminie uzupełnienia stanów magazynowych.