Kategorie
Bestsellery

Mata ESD to efektywne zabezpieczenie przed wyładowaniami elektrostatycznymi. Kto musi pomyśleć o jej zakupie?

Zbłąkane ładunki elektrostatyczne, choć niepozorne, mogą doprowadzić do poważnego uszkodzenia sprzętu. Na szczęście istnieje proste, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie tego problemu. Swobodny przepływ ładunku elektrycznego skutecznie zablokuje mata antystatyczna ESD, którą znajdziecie Państwo w ofercie sklepu Diolut. Z tego akcesorium na co dzień korzysta już wielu właścicieli warsztatów i serwisów z elektroniką.

Wyładowania elektrostatyczne stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników i sprzętu. Jak temu zaradzić?

Niekontrolowany przepływ ładunku elektrostatycznego może nastąpić w każdej chwili, tym samym stwarzając zagrożenie dla pracowników lub doprowadzając do uszkodzenia sprzętu elektronicznego. Nawet tak proste czynności jak chodzenie czy wstanie z krzesła są w stanie naelektryzować ludzkie ciało, które później – poprzez dotyk – „przekazuje” dalej niewielki ładunek elektryczny. A ten dla zminiaturyzowanych układów elektronicznych może okazać się zabójczy. Jak więc zabezpieczyć się przed wymienionymi wyżej nieprzyjemnymi scenariuszami? Wygodnym, a jednocześnie efektywnym rozwiązaniem będzie zakup uziemienia w postaci maty elektrostatycznej, których szeroki wybór znajdą Państwo w sklepie Diolut. Mata ESD efektywnie zablokuje przepływ ładunku elektrycznego z pracownika na sprzęty, jak i w drugą stronę – ze sprzętów na pracownika.

Wyładowania elektrostatyczne stanowią niebezpieczeństwo dla pracowników i sprzętu. Jak można temu zaradzić?

Wykonane z gumy maty elektrostatyczne szczególnie często wybierane są przez właścicieli firm działających w branży elektronicznej (zakłady produkujące sprzęt, serwis urządzeń), a także w przemyśle petrochemicznym i warsztatach spawalniczych. W asortymencie sklepu Diolut oferujemy maty w szerokiej gamie rozmiarów i kolorów. Akcesorium to jest co więcej odporne na ścieranie i niezwykle proste w czyszczeniu. Dzięki temu mata ESD spełni swoje zadania w nawet najbardziej wymagającej przestrzeni. Najmniejszego problemu nie będzie stanowił też montaż elektrostatycznego podłoża, bowiem maty ESD zakupicie Państwo w atrakcyjnych cenowo zestawach uzupełnionych o przewody uziemiające, krokodylki i opaskę antystatyczną.