Kategorie
Bestsellery

Szkiełko i oko to niezbędne narzędzia każdego fachowca. Doradzamy, na co zwracać uwagę przy zakupie lamp oraz lup

Praca nad złożonymi, miniaturowymi mechanizmami oraz układami elektrycznymi to chleb powszedni w każdym, profesjonalnym serwisie – właśnie takim, jak Twój. My dostarczamy Ci najlepszych na rynku akcesoriów oraz narzędzi, aby praca szła sprawnie i szybko. Dziś w przeglądzie asortymentu sklepu Diolut zajmiemy się lampami oraz szkłami powiększającymi. Doradzimy, na które parametry oraz elementy konstrukcyjne warto zwrócić szczególną uwagę.

Lampa ze szkłem powiększającym stanowi niezwykle praktyczny tandem. Taki sprzęt zamówisz u nas

Konieczność wyraźnego widzenia wszystkich szczegółów w małych elementach to nie tylko domena serwisantów sprzętu elektronicznego. Narzędzia pozwalające dostrzec drobne detale w dużym powiększeniu przydają się również w zakładach poligraficznych, warsztatach jubilerskich, salonach kosmetycznych, fabrykach produkujących na przemysłową skalę i jeszcze wielu innych miejscach pracy. Każda oferowana przez Diolut lampa ze szkłem powiększającym posiada indywidualną charakterystykę, która decyduje o jej przeznaczeniu. W niektórych branżach niezwykle istotne jest, aby poszczególne elementy były doskonale widoczne dla oka. Wtedy należy skoncentrować się liczbie dioptrii w lupie. „Standardowe przybliżenie” w sprzęcie tego typu wynosi 5D, jednak dysponujemy również modelami o powiększeniu 3D oraz 10D. Zachęcamy do zapoznawania się z opisami poszczególnych produktów, a najlepiej kontaktowania się z naszymi pracownikami. Oni najlepiej dobiorą lampę ze szkłem powiększającym do konkretnych potrzeb.

Silne uchwyty oraz stabilne ramiona są równie istotne, co powiększenie czy barwa emitowanego światła

Jeśli chodzi o oświetlenie, to współczesnym standardem są diody LED-owe. Poszczególne lampy różnią się przede wszystkim liczbą miniaturowych paneli, umieszczonych wokół szkła powiększającego. Diody powinny emitować światło maksymalnie naturalnej barwy, gdyż takie rozwiązanie w zdecydowanie mniejszym stopniu męczy oczy. Długa, intensywna praca nad małymi częściami wymaga mocnego skupienia, dlatego wzrok należy oszczędzać na wszelkie możliwe sposoby – naturalnie nie zaniedbując przy tym precyzji i jakości w wykonywaniu zawodowych obowiązków. Zalecamy również, aby dobrze przemyśleć sposób mocowania oraz typ statywu. Ramię z rodzaju gęsia szyja lepiej trzyma sprzęt w ustalonej pozycji, ale regulowane pałąki zapewniają znacznie większą elastyczność, co ma znaczenie jeżeli trzeba obejrzeć ciężki lub delikatny przedmiot pod różnymi kątami. Obojętnie, które rozwiązanie sprawdzi się w Twojej branży lepiej, odpowiednia lampa ze szkłem powiększającym już czeka na Ciebie w sklepie Diolut!