Kategorie
Bestsellery

Zrób praktyczny użytek ze zdobytych umiejętności i kontroluj swoje otoczenie dzięki Arduino!

Największą satysfakcję z wszelkiego rodzaju majsterkowania możemy uzyskać wówczas, gdy stworzone w ramach niego konstrukcje pomogą nam rozwiązać konkretne problemy. Mogłoby się wydawać, że świat współczesnej elektroniki, z jego coraz wyższym poziomem skomplikowania, na zawsze zamknął się w świecie profesjonalnych zakładów i produktów będących rezultatem szeroko zakrojonych prac projektowych. Tymczasem, do dyspozycji szerokich rzesz entuzjastów jest dziś duży wybór podzespołów pozwalających im tworzyć w pełni użyteczne konstrukcje.

Arduino to platforma otwierająca przed hobbystami szerokie możliwości

W największym skrócie można powiedzieć, że Arduino jest rodzajem bardzo prostego komputera stanowiącego platformę, na podstawie której możemy zbudować najrozmaitsze urządzenia. Cały pomysł narodził się przed kilkunastu już laty we Włoszech. Rozwiązanie to szybko zaczęło zdobywać sobie coraz większą popularność, przede wszystkim za sprawą swojej prostoty i faktu, że jest oparte na oprogramowaniu i sprzęcie open source. Dzięki temu w ciągu kolejnych lat sięgały po niego serki tysięcy najrozmaitszych użytkowników. Nie tylko hobbystów-amatorów, ale niejednokrotnie także naukowców, potrzebujących przy wykonywanych przez siebie zadaniach prostych, skutecznych rozwiązań. Nie musimy wszak trudzić się tworzeniem skomplikowanych układów do przetwarzania danych – wystarczy skorzystać z gotowych elementów. Zaowocowało to szybkim rozwojem tej platformy, w toku którego szeroko czerpano ze zdobytej przez jej odbiorców wiedzy. Nie dziwi więc, że choć na tynku nie brakuje propozycji alternatywnych, Ardunio wciąż zdecydowanie dzierży palmę pierwszeństwa. Jego oprogramowanie działa zarówno w Windowsie, jak i OSX, Linuxie czy Macintoshu. Nie sprawia problemu nowicjuszom stawiającym w programowaniu pierwsze kroki – wręcz stanowi doskonałe narzędzie treningowe. Jednocześnie jednak platforma ta jest na tyle elastyczna, że za jej pomocą da się tworzyć rozwiązania zdolne zaspokoić potrzeby bardziej wymagających użytkowników.

Wykorzystaj czujnik ciśnienia Ardunio bądź jakikolwiek inny i ułatw sobie życie

Praktyczne zastosowania tej platformy wydają się nie mieć końca – wystarczy zobaczyć, jak szeroką ofertę kompatybilnych z nim czujników przygotowaliśmy w naszym sklepie. Znajdziemy tam zarówno czujnik ciśnienia Ardunio, jak i np. temperatury, odbiciowy, wilgotności, ruchu, dotyku, deszczu, dźwięku – możemy tak wyliczać długo. Pozwala to nam na wykonanie urządzeń pełniących najrozmaitsze role. Od takich będących po prostu oryginalnymi zabawkami, po stanowiące użytecznych pomocników dnia codziennego. Chcemy samodzielnie stworzyć elementy automatyki domowej? Wyposażyć się w samoczynnie działające rolety, oświetlenie czy inne rozwiązania? Z Ardunio staje się to proste. Może w ciemnym garażu przydałoby nam się urządzenie informujące nas o odległości od ściany? Żaden problem. Na rynku jest tyle płytek rozszerzających, w tym np. wyświetlaczy, sterowników silników, itd., że zabawa może nie mieć końca.

W naszym sklepie przygotowaliśmy bardzo duży wybór niezbędnych do tego akcesoriów. Wystarczy po nie sięgnąć, by przekonać się, że nawet początkujący programista może dzięki tej platformie stworzyć po prostu wszystko.