Kategorie
Bestsellery

Frezarka – czym jest i do czego sprawdza się najlepiej? Diolut wyjaśnia wszelkie zagwozdki!

Frezarki CNC to nowoczesne i szczegółowe typy dotychczasowych frezarek, które wyróżnia elektroniczne wyposażenie i bardzo rozbudowane funkcje. Tego typu sprzęt sterowany jest numerycznie, przez co praca na nim jest o wiele łatwiejsza. Działanie frezarki jest proste – można z jej pomocą kształtować rowki, koła zębate czy gwinty, a także określone elementy o podanych wymiarach i kształtach. Frezarki CNC są sprzętem popularnym i pożądanym, głównie ze względu na szerokie możliwości użytkowe, a także opłacalność samej inwestycji. Diolut docenia tego typu maszyny, dlatego też w swojej ofercie posiadamy szeroką gamę sprzętów, które spełnią wymagania nawet tych najbardziej wymagających!

Frezowanie prototypów – jedna z największych zalet każdej frezarki. O tym zjawisku słów kilka

Podczas pracy w zakładzie produkcyjnym, jedną z najczęściej użytkowanych maszyn jest właśnie frezarka. Dzięki niej projektować można różnego rodzaju elementy, które posłużą jako zastępstwo realnych części do maszyn. Funkcja ta definitywnie ułatwia pracę nad samą finalną produkcją rzeczywistych elementów, gdyż dzięki niej w sposób oszczędny można uniknąć wad podczas całego procesu. Frezarka CNC i to, co można dzięki niej zrobić jest zaskakującym ułatwieniem dla przedsiębiorstw zajmujących się hurtową produkcją mikroelementów i części do maszyn, bez których te by się nie obeszły. Choć cena frezarki może początkowo zaskakiwać, jest stosunkowo mała, jakby zestawić ją ze stratami, które odnieść można przez nagminną produkcję finalnie wadliwych produktów. Materiały, które stosuje się do produkcji tego typu są zazwyczaj różne; najczęściej jest to jednak żywica epoksydowa.

Wiele możliwości (wyboru)! Jaką wybrać frezarkę?

Zważywszy na fakt, że doskonale znamy się na frezarkach, mamy do polecenia przedmioty z naszej oferty. W zależności od preferencji, wybrać można maszynę trzy lub czteroosiową. Jednak każda frezarka CNC jaką posiadamy ma w swoim pakiecie specjalne oprogramowanie dostosowane do aktualnych potrzeb. Do komunikacji z maszynami wystarczy port LPT (Match3) lub USB (CNC USB). W dbałości o wszystkich klientów – zarówno bardziej, jak i mniej doświadczonych, oferujemy wspaniałe modele uniwersalne, jeśli chodzi o staż pracy z narzędziami CNC. Jednym z takich produktów jest 3-osiowa Frezarka CNC 2040, która doskonale sprawdzi się w każdych warunkach – zarówno produkcyjnych, jak i po prostu hobbystyczno-amatorskich. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą; gwarantujemy jakość i zadowolenie!