Kategorie
Bestsellery

Jakiś element sprzętu budzi Twoje wątpliwości? Nie czekaj, tylko sprawdź go pod mikroskopem stereoskopowym!

Kontrola jakości z pewnością stanowi ważny etap pracy. To ostatni moment na to, aby wychwycić ewentualne niedociągnięcia i je naprawić, zanim towar/urządzenie trafi do rąk ostatecznego odbiorcy. W przypadku elektroniki użytkowej wychodzącej z fabryki bądź serwisu sprawa komplikuje się o tyle, że do dokładnej inspekcji potrzeba odpowiednio zaawansowanego sprzętu. Mikroskopy stereoskopowe, jakie oferujemy w sklepie Diolut, nadają się do tego idealnie.

Tylko w dużym powiększeniu da się dostrzec małe szczegóły, które wpływają na całościową jakość

Miniaturyzacja urządzeń korzystających z chipów, elementów SMD (surface-mounted devices) czy BGA (ball grid array) od wielu lat postępuje w niesamowitym tempie. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na rosnącą wydajność, efektywniejsze zużycie energii oraz inne korzyści. Mamy jednak świadomość, iż postęp technologiczny ma także drugą stronę medalu. O ile powody zwiększonej awaryjności pozostają dyskusyjne, tak już naprawa zaawansowanej elektroniki nawet kompetentnym fachowcom przysparza coraz większych trudności. Składowe podzespołów robią się coraz mniejsze, wobec czego mikroskop stereoskopowy okazuje się niezastąpiony. Zarówno kontroler jakości, jak również serwisant, muszą mieć możliwość dokładnego przyjrzenia się urządzeniom, nad którymi pracują. Ludzkie oko zwyczajnie nie jest w stanie wychwycić wszystkich istotnych detali. Niejednokrotnie dopiero po wielokrotnym powiększeniu obrazu da się dostrzec, czy dany przedmiot spełnia wszystkie wymogi i nie ma wad, które mogą dać o sobie znać dopiero po pewnym czasie.

Mikroskop stereoskopowy będzie idealny dla fachowców dbających o precyzję. Bez względu na branżę

Oferowane przez Diolut wyposażenie charakteryzuje się bardzo szerokim zastosowaniem. Choć istotna część naszych Klientów specjalizuje się w szeroko rozumianej elektronice, to gwarantujemy że nasz sprzęt spełni oczekiwania przedstawicieli innych dziedzin. W przypadku mikroskopów stereoskopowych bardzo dobrym przykładem będzie inżynieria precyzyjna. Takie czynności jak obróbka materiałów, wygładzanie krawędzi czy mikrospawanie wymagają niebywałej dokładności. Podobnie jak końcowe sprawdzanie, czy wszystko zostało wykonane tak jak należy. Nasze produkty trafiają również do firm z branży medycznej (w tym gabinetów stomatologicznych), meblarskiej (naprawa drobnych uszkodzeń, porównywanie kolorów) i jeszcze wielu, wielu innych. W sklepie Diolut mamy na tyle rozbudowany i zróżnicowany asortyment, że każdy przedsiębiorca znajdzie u nas odpowiednie wyposażenie. Zobacz, co mamy na stanie!