Kategorie
Bestsellery

Od dobrego lutowania zależy jakość wykonywanych napraw. Zapewni je porządna stacja lutownicza

Lutowanie to podstawowa czynność, jaka wiąże się z wykonywaniem dużej części napraw sprzętu elektrycznego. Ważne więc, by móc wykonywać ją w sposób możliwe najdoskonalszy. Jakkolwiek umiejętności serwisanta pozostają kluczowe, wiele można poprawić przy pomocy doskonałego sprzętu, który jednocześnie ułatwia zdobywanie doświadczenie początkującym. Od dłuższego już czasu coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest więc stacja lutownicza.

Sięgaj po nowe rozwiązania i zyskuj większe możliwości

Urządzenia elektryczne i elektroniczne na przestrzeni ostatnich lat znacznie się zmieniły. Dokonało się to przede wszystkim za sprawą postępującej miniaturyzacji, a to niesie ze sobą określone wymagania odnośnie czynności serwisowych. Tymczasem w naszych skrzynkach z narzędziami spoczywają jeszcze niekiedy klasyczne lutownice transformatorowe, które mają istotną zaletę: czas nagrzewania grota jest bardzo krótki i wynosi zaledwie kilka sekund. Nie nadają się jednak do precyzyjnych prac. Wiele z urządzeń, z jakimi możemy mieć dzisiaj do czynienia, możemy przy ich pomocy zepsuć ze względu na brak kontroli nad dużą temperaturą grota. Silne pole elektromagnetyczne wokół niego też może być problemem. Dotychczas wielu sięgało więc po lutownice oporowe ich słabością jest jednak długi czas nagrzewania.

Rozwiązaniem doskonałym jest za to stacja lutownicza. Sprzęt tego rodzaju jest na naszym rynku dostępny już od dłuższego czasu, jednak ciągle podlegał innowacjom, co nie uchodzi uwadze sklepu Diolut, oferującego swoim Klientom najlepsze stacje na rynku.

Zaawansowana elektronika, jaka odpowiada za pracę nowoczesnej stacji lutowniczej pozwala na optymalne parametry pracy. Szybko uzyskamy więc dokładnie taką temperaturę lutowania, jaka jest nam w danym momencie potrzebna. Raz wprowadzona może być zapamiętana, by np. każde kolejne lutowanie na danym stanowisku, niezależnie od tego, kto będzie je wykonywał, wykonane zostało tak samo. Stacja będzie też dbała o taki sposób pracy, by wiązało się to z maksymalnym oszczędzaniem energii, a także zmniejszało ryzyko niepowołanego użytku.

Specyficznym rodzajem przeznaczonym dla zaawansowanych użytkowników są stacje lutownicze typu hot air, a więc wykorzystujące gorące powietrze. Zamiast grota w kolbie jest dysza, z której, dzięki odpowiednim końcówkom, gorące powietrze kierowane jest na lutowane miejsce. W niezwykle bogatej ofercie sklepu Diolut znajdują się także stacje rozlutownicze, dwufunkcyjne i inne. Zapraszamy do wnikliwego zapoznania się z nią!

Dobierz sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb

Zalety stacji lutowniczych powodują, że przydatne będą także amatorskim majsterkowiczom, nie korzystającym z nich szczególnie często. Tym bardziej, że, jak można się przekonać przeglądając naszą ofertę, ich ceny zaczynają się od bardzo korzystnych. Jednak należy pamiętać, że urządzenie, które będzie pracować nieustannie musi sprostać innym wymaganiom, zarówno pod względem jakości, jak i funkcji. Wysoka jakość wykonywanej przy serwisowaniu czy produkcji pracy jest rezultatem szeregu czynników. Łatwość, z jaką poszczególni pracownicy będą mogli korzystać ze ściśle określonych parametrów pracy, jest jednym z nich.