Kategorie
Bestsellery

Plotery laserowe wymagają szczególnie wydajnego chłodzenia. U nas znajdziesz wszystkie niezbędne części!

Maszyny stosowane do wycinania i grawerowania najróżniejszych materiałów zachwycają swoją precyzją. Do prawidłowego działania potrzebują nie tylko tuby laserowej z wiązką o określonej mocy czy dokładnego systemu sterującego głowicą, ale też dopasowanej pompy chłodzącej. Części w ploterze laserowym potrafią się mocno nagrzewać, co może gwałtownie zmniejszać ich sprawność oraz żywotność. Dlatego tak ważny dla całego urządzenia jest system chłodzenia.

Górna granica temperatury pracy urządzenia oscyluje zazwyczaj wokół 35-45℃

Lasery o mocy 40W generują sporo ciepła, o tych 130-watowych już nie wspominając. W przypadku nawet najmniejszych urządzeń chłodzenie powietrzne byłoby niewystarczająco wydajne. Dlatego plotery laserowe wykorzystują znacznie bardziej złożone rozwiązane, jakim jest redukcja temperatury za pośrednictwem cieczy. Dzięki temu maszyny mogą pracować bez najmniejszych zakłóceń nawet przez wiele godzin, o ile wszystkie elementy pozostają w pełni sprawne. Oczywiście nie ma on nic wspólnego z polewaniem urządzenia wodą, cały układ to prawdziwie misterna konstrukcja. Wbudowany agregat pozwala płynnie regulować poziomem temperatury, a w razie potrzeby poszczególne części można wymienić bez większego kłopotu.

Aktywne chłodzenie plotera laserowego bazuje na zastosowaniu wydajnego, wodnego chillera

Przykładowo w modelu CW-3000, posiadającym zbiornik o pojemności 9 litrów, cały obieg wody odbywa się w tempie 15 litrów na minutę. To pokazuje, jak niezawodne muszą być chłodnice, aby podłączone do nich urządzenia mogły zachowywać optymalne parametry. Przegrzanie tuby laserowej w ploterze byłoby prawdziwą katastrofą, dlatego warto regularnie kontrolować stan całego układu chłodzenia. W sklepie DIOLUT posiadamy mnóstwo produktów z tej kategorii: gwarantujących znakomitą jakość, na dodatek wycenionych w bardzo przystępny sposób. Zapraszamy do porównywania specyfikacji poszczególnych chillerów, a także składania zamówień oraz wysyłania zapytań dotyczących samych ploterów laserowych – wyjaśnimy wszystkie kwestie i wątpliwości!